1

Курс євро на чорному ринку: як формується та від чого залежить

15 May 2021

Привабливий курс євро на чорному ринку, а також цікаві умови угод змушують багатьох українців звертатися до «мінял». Сьогодні ми розглянемо всі тонкості такого обміну та довідаємося, чи справді він такий вигідний.

Як формується курс євро на чорному ринку України

Чорний валютний ринок є одним з компонентів для оцінки економічної стабільності країни. По суті, на формування курсу євро на чорному ринку впливають ті ж фактори, що і на вартісне вираження однієї валюти в іншій у банках або обмінних пунктах. Можна виділити кілька основних причин коливань:

курс євро на чорному ринку Києва

  • основні макроекономічні індикатори держави. Рівень інфляції, обсяги промислового виробництва, ВВП, індекс ділової активності, рівень безробіття та ставки по тарифах істотно впливають на динаміку курсу євро на чорному ринку;
  • дії НБУ і Європейського банку. Дані установи постійно регулюють офіційний курс, що прямо впливає на курс євро на чорному ринку. Як методи використовується інтервенція та інші інструменти грошово-кредитної політики. Наприклад, при підвищенні процентної ставки в Європі вартість місцевої валюти росте;
  • торговельний баланс. Цей показник відображає співвідношення експорту до імпорту країни. Коли держава завозить багато іноземної продукції, їй доводиться розплачуватися з постачальниками в інвалюті. Відповідно, відбувається її відтік з України, і виникає дефіцит. У сучасних умовах імпорт перевищує експорт, тому можна спостерігати нестабільність курсу євро на чорному ринку.

Також важливою причиною зміни курсу EUR є невизначеність в Україні. Населення не має поняття, яку тактику найближчим часом вибере НБУ або наскільки швидко виросте рівень інфляції, тому воліють переводити заощадження в європейську грошову одиницю.

Чи варто обмінювати євро на чорному ринку

Чому люди відправляються за обміном євро на чорний ринок? Тому що його представники пропонують більш привабливу ставку, не обмежують суму обміну та дозволяють залишитися в тіні, не сповіщаючи нікого про зроблену конвертацію. Однак всі ці переваги мерхнуть у порівнянні з небезпекою такого роду операцій.

Єдина можливість звести ризик до мінімуму – відвідати електронну біржу, що також дозволяє обходити оподатковування та кількісні границі. Міняти гроші в приватних осіб – не сама вдала витівка. Нерідко трапляються випадки пограбування або підсування підроблених купюр, та й курс євро на такому чорному ринку не завжди вигідний.

Сервіс Money 24 у Києві – краще місце для обміну євро

Із всього вищесказаного можна зробити висновок, що купувати євро на чорному ринку небезпечно, адже існує велика кількість ризиків. Якщо вам хочеться знайти самий вигідний курс і перевести дрібну або велику суму, звертайтеся до сервісу Money 24 у Києві. У співробітництві з нами є маса переваг:

чорний ринок євро Київ

  1. Відстеження актуальних тенденцій: ви можете переглянути графіки підвищення або зниження цін різних інвалют у динаміці за будь-який часовий інтервал, щоб зорієнтуватися в ситуації на ринку та спрогнозувати свої подальші дії.
  2. Економія особистого часу: ви можете обміняти валюту на сайті або в одному з декількох обмінників Money 24 на території Києва. Вони перебувають у різних районах міста та працюють сім днів у тиждень.
  3. Використання функціонального сайту: ви можете вивчати крос-курси популярних або рідких грошових одиниць, а також конвертувати будь-які суми грошей на калькуляторі.

Сервіс Money 24 Київ завжди радий допомогти купити або продати євро. Для постійних клієнтів діють спеціальні пропозиції.

Також читайте: Який зараз курс євро в банках і чого чекати в найближчому майбутньому

Схожі публікації
Комерційний курс валют
Комерційний курс валют
15 May 2021

Сьогодні складно знайти в Україні людини, яку би не хвилював комерційний курс валют. У більшості випадків люди, проходячи повз банк або обмінки, ...

По яких принципах формується курс валют у банках України
По яких принципах формується курс валют у банках України
15 May 2021

Сьогодні курс валют у банках України - актуальний для багатьох громадян нашої країни, оскільки від цього показника прямо залежить рівень цін на ...

Курс валют в обмінниках Києва
Курс валют в обмінниках Києва
15 May 2021

Сьогодні українці продовжують пильно стежити за курсом валют в обмінниках. Особливо це турбує тих, хто хоче зберегти свої накопичення та помножити ...

Як формується курс валют на чорному ринку
Як формується курс валют на чорному ринку
15 May 2021

Чорний ринок валюти – це стихійний ринок, що виникає тоді, коли державний не може забезпечити потреб населення в наявній валюті. Фінансові компанії, ...