1
Сьогодні курс валют у банках України – актуальний для багатьох громадян нашої країни, оскільки від цього показника прямо залежить рівень цін на товари й послуги, він є індикатором економічної стабільності, а так само він сигналізує про розміщення сил у фінансовій і політичній сфері. Але особливий ажіотаж навколо іноземної валюти з’являється, коли цифри в обмінниках починають стрімко мінятися, оскільки всі хочуть розуміти, чого чекати від національної валюти, і як довідатися, чи варто хвилюватися за свої заощадження.
Давайте розбиратися: які фактори впливають на курс валют у банках країни, і як вгадати зміни долара, євро, крон, франків і грошей інших держав.
У червні 2015 року НБУ змінило правила для банків. Якщо раніше курс валют по банках був фіксованим і орієнтувався на ставку, озвучену Національним Банком України. Тепер цей показник відпущений “у вільне плавання” і залежить від результату торгів на міжбанку.
Більше того, банки курс валют можуть змінювати протягом дня кілька разів залежно від ситуації, що відбувається в конкретному регіоні. Головне, щоб всі зміни зафіксували в письмовому виді – підготували наказ або інформаційне зведення, у якій зафіксовано точний час зміни курсу іноземних валют стосовно гривні.
Тепер курс валют у банках став більш гнучким. І в цьому він став більше нагадувати “чорний ринок”, що існує за своїми законами.
Ще одна риса, що поєднує “чорний ринок” і банки – відсутність пенсійного збору. Він становив 2%.
Крім результату торгів на міжбанку є ще ряд показників, що роблять безпосередній вплив на співвідношення у валютних парах. У їхньому числі:
Чи можна контролювати перераховані фактори? Однозначно, що ні. Але зате ми можемо відстежити зміни ситуації у фінансовій, політичній або економічній сфері та заздалегідь (морально або матеріально) підготуватися до можливих змін.
Простежити за динамікою поводження валюти на ринку в обмінниках Києва можна на нашім сайті.
Щоб зрозуміти, як змінюється курс валют у банках України, потрібно врахувати, що є і кілька видів формування цього показника:
А також виділяють два основних режими валютного курсу:
Перший регулюється державою та встановлюється на якийсь певний строк. Другий – формується залежно від ринкових умов, а уряд та НБУ не втручаються в його утворення.
На жаль, сьогодні гривня є досить слабкою грошовою одиницею, що дуже чутлива до наявності валюти на вітчизняному ринку. Існує закономірність: коли в Україні відбувається регулярне надходження валюти, то ситуація спокійна і курс стабільний (може відбуватися навіть падіння долара і євро). А якщо умовних одиниць не вистачає, то відразу починається паніка та стрибки росту.
З огляду на причини, банківський курс валют формується двома суб’єктами: тими, хто хоче купити долари або євро та тими, хто їх може продати (у кого вони є). Тут стає зрозуміло, що курс долара в Києві залежить від попиту та пропозиції.
Сьогодні в Україні є безліч бажаючих придбати долари і євро, це:
А от, що стосується припливу валютних коштів, те тут все достатньо сумно, тому що існує всього два види вливань:
Як ми бачимо з вище перерахованих фактів, в Україні існує дисбаланс між експортом і імпортом, у якому попит істотно перевищує пропозицію. А кожний власник валютних коштів розуміє, що карти в його руках, намагається все більше заробити, установлюючи щораз більш високу ціну на свій товар. А інші учасники ринку, розуміючи свою безвихідність, погоджуються на висунуті пропозиції. Таким чином, з кожним днем курс валют в українських банках росте.
Підбиваючи підсумок, можна сказати, що крім макроекономічних показників, на формування курсу впливає, насамперед, зростаючий попит на валюту. У покупців просто немає альтернативи, тому що промисловість ослаблена, золотовалютні резерви мінімальні, неякісне державне керування, а також високий рівень корупції створюють всі передумови для непереборної залежності від імпорту.
Якщо ви легко піддаєтеся впливу панічних настроїв у суспільстві, а також думаєте, що з ростом курсу валют “все пропало” і треба готуватися до порожніх полиць у магазинах, ви впевнені, що ваша фінансова подушка безпеки недостатньо міцна, приходьте в обмінні пункти Money24 у Києві.
Ми пропонуємо купувати та продавати іноземну валюту по фіксованій ставці. Для цього вам потрібно:
Вигідний обмін валют в Києві можна зробити в нашому обмінному сервісі Money 24.
Ми працюємо з 10:00 до 20:00. Але рекомендуємо уточнювати час роботи, щоб зробити фінансову транзакцію невідкладно.
Сьогодні складно знайти в Україні людини, яку би не хвилював комерційний курс валют. У більшості випадків люди, проходячи повз банк або обмінки, ...
Сьогодні українці продовжують пильно стежити за курсом валют в обмінниках. Особливо це турбує тих, хто хоче зберегти свої накопичення та помножити ...
Не офіційний фінансовий ринок – це стихійний ринок, що виникає тоді, коли державний не може забезпечити потреб населення в наявній валюті. Фінансові ...
Багатьох жителів столиці України та гостей міста цікавить курс долара в банках Києва. Люди хочуть розуміти, коли вигідно проводити валютні ...