1

Як перевірити купюри на дійсність: практичні поради

14 Травня 2021

Безготівковий розрахунок в останні роки набирає обороти, але він не може повністю витиснути наявні кошти. Тому потрібно вміти вчасно розпізнавати фальшиві гроші, перш ніж ви, ні про що, не підозрюючи, вирішите ними розплатитися. Самі ходові валюти в Україні – це гривня, долар і євро, тому на їхньому прикладі ми розберемо, як перевірити дійсність банкнот.

Коли варто перевірити дійсність купюр

Якщо говорити про дрібні покупки, варто перевіряти купюри на дійсність у всіх закладах, де немає спеціального приладу. У цей список варто включити невеликі магазини та кіоски, кафе та ресторани, ринки та заправні станції.

Але найважливіші моменти для перевірки банкнот – це операції з великими сумами: покупка або продаж нерухомості, автомобіля, обмін на чорному ринку тощо. Тепер розглянемо, як перевірити дійсність купюри.

Як розпізнати фальшиві гривні

Як перевірити справжність гривніПри огляді гривні зверніть увагу на:

  1. Водяний знак. Він перебуває на тім же місці, де й портрет, і найкраще проглядається проти світла;
  2. Рельєф. Кожний напис, лінія або малюнок повинні бути нанесені методом рельєфної печатки;
  3. Голограму. Деякі деталі повинні бути виконані з ефектом 3D;
  4. Обсяг. У папір вплітається багато різнобарвних ниток. Коли ви торкаєте купюру подушечками пальців, потрібно відчути об’ємний рельєф.

Також зверніть увагу на зображення особистості. Кожному номіналу відповідає портрет певної відомої особистості. Наприклад, на двохстах гривнях зображена Леся Українка. Цей малюнок проглядається з усіх боків.

Перевірка на дійсність: долари і євро

Як розпізнати фальшиві купюри доларів і євро? Практично так само, як гривень. Можна додати лише дві додаткові особливості. Купюри при стиску повинні видавати хрускіт, а цифри номіналів міняють колір під різними кутами огляду. На доларових банкнотах також повинні бути присутнім дві банківські печатки.

Фальшиві долари: як перевірити сумнівні купюри – читайте поради в матеріалі

Де перевірити дійсність купюр у Києві

Розпізнати фальшиві купюриЯкщо ви не впевнені в дійсності купюр, можна звернутися до банківських фахівців для детальної перевірки спеціальним приладом. Компанія Money 24 у Києві також може допомогти виявити фальшиві банкноти. Крім цієї послуги ми пропонуємо:

  1. Безпечний обмін валют;
  2. Вигідний курс;
  3. Зафіксувати вартість інвалюти онлайн;
  4. Замовлення грошових переказів через сайт.

Компанія Money 24 Київ – це кращі умови для роздрібного та оптового обміну валют.

Схожі публікації
Комерційний курс валют
Комерційний курс валют
15 Травня 2021

Сьогодні складно знайти в Україні людини, яку би не хвилював комерційний курс валют. У більшості випадків люди, проходячи повз банк або обмінки, ...

По яких принципах формується курс валют у банках України
По яких принципах формується курс валют у банках України
15 Травня 2021

Сьогодні курс валют у банках України - актуальний для багатьох громадян нашої країни, оскільки від цього показника прямо залежить рівень цін на ...

Курс валют в обмінниках Києва
Курс валют в обмінниках Києва
15 Травня 2021

Сьогодні українці продовжують пильно стежити за курсом валют в обмінниках. Особливо це турбує тих, хто хоче зберегти свої накопичення та помножити ...

Як формується курс валют на чорному ринку
Як формується курс валют на чорному ринку
15 Травня 2021

Не офіційний фінансовий ринок – це стихійний ринок, що виникає тоді, коли державний не може забезпечити потреб населення в наявній валюті. Фінансові ...