1

Готівковий курс долара

15 May 2021

курс долара готівковий в КиєвіУ нас на сайті можна подивитися курс наявного долара в Києві. Ця інформація оновлюється регулярно, відповідно до офіційних даних Нацбанку України. Курс валюти – це не простий набір цифр, а важливий індикатор економічного стану. У сьогоднішній статті ви довідаєтеся, як формується курс долара та на що він впливає.

Готівковий долар і українська економіка

За словами експертів, останнім часом валютна пара гривня/долар стабілізувалася, і зараз ціна на наявний долар лояльна. Показники офіційного курсу нижче, ніж пропонують валютні обмінники. Ще більш високі ціни формує чорний ринок.

Від того, «скільки коштують зараз бакси», залежать ціни на багато товарів. Мова не тільки про щось глобальне, але й банальні цінники у наших продуктових магазинах. Це одна із причин, чому українцям варто стежити за стрибками курсу та знати про те, від чого він залежить.

Як курс долара в обмінниках Києва впливає на ціни

Будь-які зміни у валюті США не обходять стороною і Україну. Піднімається курс долара в Києві – ростуть ціни на нерухомість, продукти харчування, подорожі та інше. Напевно, немає такої галузі життя, яку б не торкнулися зміни курсу валюти. Але чому так відбувається?

Справа в тому, що долар визнаний світовою міжнародною валютою. Навіть, незважаючи на те, що доларовий розрахунок не дозволений в Україні, багато розцінок формуються на основі цього курсу. Причини можна умовно розділити на зовнішні та внутрішні:

курс готівкового долара Київ

  1. Подорожчання імпорту. Це найпростіший і зрозумілий привід можливих цінових стрибків. Багато товарів до нас привозять через границю та оплачують у доларах. У першу чергу підвищення цін на імпорт відображається на високотехнологічних товарах: комп’ютерах, мобільних, побутовій техніці й т.д. Також від цього залежать ціни на одяг, взуття та інші імпортні речі.
  2. Недовіра українців до національної валюти. Більшість киян розраховують свої накопичення в гривнях – офіційній валюті країни. Але в бізнесі (не тільки великому, але й середньому) всі розрахунки неофіційно найчастіше ведуться в доларах. Тому його курс і впливає на ціни: підприємці не хочуть втрачати свої гроші та піднімають ціни, щоб дохід у доларах не впав.
  3. Вартість дорогих товарів формується в доларах. Називаючи ціну, приміром, на нерухомість, люди частіше використовують доларовий еквівалент. Це зайве підтвердження тому, що українці гривні не довіряють. Як слідство, з ростом курсу долара ціни теж злітають нагору.

Таким чином, курс долара – наявний, він впливає на вартість товарів. Представляєте, що відбувається, коли всі ці фактори діють разом? Звідси й береться інфляція – реальна, а не та, котру нам підносять у статистику.

Але не варто панікувати: купівельні можливості населення не безмежні, це й сповільнює ріст курсу. Як би продавці та бізнесмени не хотіли піднімати ціни до небес, вони не зможуть домогтися високих продажів при такому розкладі.

Тепер вам відомо, на що впливає курс наявного долара в Києві. Незважаючи на всілякі зміни, в обміннику Money24 завжди вигідні ціни. У нас можна подивитися актуальний курс різних світових валют, скористатися калькулятором і саме головне – обміняти свої заощадження.

Схожі публікації
Комерційний курс валют
Комерційний курс валют
15 May 2021

Сьогодні складно знайти в Україні людини, яку би не хвилював комерційний курс валют. У більшості випадків люди, проходячи повз банк або обмінки, ...

По яких принципах формується курс валют у банках України
По яких принципах формується курс валют у банках України
15 May 2021

Сьогодні курс валют у банках України - актуальний для багатьох громадян нашої країни, оскільки від цього показника прямо залежить рівень цін на ...

Курс валют в обмінниках Києва
Курс валют в обмінниках Києва
15 May 2021

Сьогодні українці продовжують пильно стежити за курсом валют в обмінниках. Особливо це турбує тих, хто хоче зберегти свої накопичення та помножити ...

Як формується курс валют на чорному ринку
Як формується курс валют на чорному ринку
15 May 2021

Чорний ринок валюти – це стихійний ринок, що виникає тоді, коли державний не може забезпечити потреб населення в наявній валюті. Фінансові компанії, ...