1

Від чого залежить готівковий курс валют в Україні

15 May 2021

Ціни на товари та послуги в Україні прямо залежать від росту або падіння вартості іноземної валюти. Багато жителів нашої країни починають хвилюватися, коли бачать, що наявний курс збільшується. Тому що це часто свідчить про те, що потрібно чекати підвищення цін на паливо, продукти харчування, проїзд у транспорті та інше. Все це приводить до підвищеного інтересу людей до питання, скільки коштує долар.

Звичайно ми довідаємося про офіційний курс валют з ранкових новин по телебаченню або в інтернеті. Але тут варто враховувати, що він завжди трохи нижче, ніж наявний курс валют, що заявляють у приватних обмінних пунктах і на чорному ринку.

Готівковий курс гривні: які фактори на нього впливають

Якщо ви є власником фінансових активів, то вам необхідно знати який у Києві курс долара, євро й інших іноземних валют. Тому що цей показник дозволяє зорієнтуватися у фінансовій ситуації та зробити правильні капіталовкладення. Коливання курсу валют необхідно відслідковувати, щоб зробити правильні висновки та спрогнозувати ріст або зниження його вартості.

наличный курс Киев

Але повернемося до національної валюти. Існує кілька факторів, що впливають на гривню, серед яких:

  • фондові торги;
  • політика;
  • економічне становище;
  • світові фінансові зміни.

Однак варто враховувати, що навіть досвідчені експерти можуть лише висувати свої припущення і їхні оцінки іноді суперечать один одному, при цьому погано відображають актуальний наявний курс валют, установлений Національним банком України.

Як спрогнозувати наявний валютний курс

Якщо вам потрібно вгадати вартість долара та на основі цієї інформації ухвалити рішення щодо капіталовкладенні, зробіть наступне:

  1. Вивчіть прогнози фінансистів.
  2. Розберіться з фінансовою аналітикою.
  3. Прочитайте тематичні статті в ЗМІ.

Але врахуйте, що сьогодні Україна перебуває в складній як економічній, так і політичній ситуації, тому проблематично робити які-небудь адекватні прогнози навіть досвідченим експертам-фінансистам. Спрогнозувати коливання курсу валют в Україні на тривалий проміжок часу практично неможливо. Але, незважаючи на всі труднощі, потрібно розуміти, як формується валютний курс.

Що впливає на формування наявного курсу валют

наличный курс валют Киев

Фінансовий ринок нараховує сотні офіційно зареєстрованих банків, діяльність яких підтверджена ліцензіями. Всі ці установи протягом дня виносять заявки по купівлі-продажу валюти.

Наприкінці кожного робочого дня банківські співробітники формують і передають звіти про покупку та збут валюти в Нацбанк. Згідно із цими відомостями НБУ, аналізує результат фінансові операції, і фіксує усереднений показник. Тільки потім він публікує офіційний курс наступного дня, відповідно до того, скільки було продано і куплено валюти на ринку.

Дисбаланс попиту-пропозиції на валюту і формує майбутній курс. Іншими словами, якщо заявок на покупку надходить більше, то номінальний власник валютних коштів хоче одержати за неї більше грошей і, як слідство, курс росте. Так працює механізм формування курсу, від цього залежать стрибки вартості валюти, які ми щодня бачимо в обмінних пунктах.

Якщо для вас важлива покупка або продаж наявної валюти, обов’язково враховуйте, що протягом дня котирування можуть коливатися.

Де одержати інформацію про наявний курс валют і аналітику

наличный курс валют в Киеве

Сьогодні можна легко стежити за курсом валют. Багато інтернет-ресурсів та засоби масової інформації показують актуальну інформацію в режимі реального часу. А от, що стосується, якісної і об’єктивної аналітики, що дозволить передбачати коливання курсу в майбутньому, дуже мало. Інтернет-сервіс Money24 надає тільки достовірну інформацію, що стосується таких важливих тем як:

  • курс НБУ;
  • міжбанківський курс валют;
  • наявні курси валют у Києві й в інших містах.

Врахуйте ці дані для прийняття рішень, пов’язаних з обміном іноземної валюти або її розміщенням на банківських рахунках.

Довідатися актуальний курс валют і курс євро в Києві можна на нашім сайті money24.kiev.ua

Схожі публікації
Комерційний курс валют
Комерційний курс валют
15 May 2021

Сьогодні складно знайти в Україні людини, яку би не хвилював комерційний курс валют. У більшості випадків люди, проходячи повз банк або обмінки, ...

По яких принципах формується курс валют у банках України
По яких принципах формується курс валют у банках України
15 May 2021

Сьогодні курс валют у банках України - актуальний для багатьох громадян нашої країни, оскільки від цього показника прямо залежить рівень цін на ...

Курс валют в обмінниках Києва
Курс валют в обмінниках Києва
15 May 2021

Сьогодні українці продовжують пильно стежити за курсом валют в обмінниках. Особливо це турбує тих, хто хоче зберегти свої накопичення та помножити ...

Як формується курс валют на чорному ринку
Як формується курс валют на чорному ринку
15 May 2021

Чорний ринок валюти – це стихійний ринок, що виникає тоді, коли державний не може забезпечити потреб населення в наявній валюті. Фінансові компанії, ...