1

Прогнози для економіки України у новому році: тенденції в динаміці курсу долара

25 Січня 2022

На сьогоднішній день економіку України не можна назвати стабільною. Причиною цього є міжнародні конфлікти, внутрішні зміни, а також пандемія та карантинні обмеження. Всі ці фактори позначаються на валютних курсах. Сьогодні разом із компанією Money 24 пропонуємо поговорити про те, яка динаміка курсу гривні до долара США у Києві очікується найближчим часом та чого очікувати у 2022 році.

Поточна ситуація з курсом долара у Києві

динаміка курсу гривні до долара США у КиєвіЯкщо ще у грудні 2021 року ми спостерігали стабільний курс американської валюти та зміцнення гривні, то у січні 2022 року все змінилося. Фінансові аналітики зазначають, що така ситуація пов’язана з інформаційним фоном, що стосується геополітичного становища. Причиною девальвації національної валюти до USD стали новини про те, що Російська Федерація оголосила про намір підвести свої війська до кордонів.

Такі негативні новини спровокували інші зміни. Наприклад, розпочався активний вихід нерезидентів із ринку цінних паперів України. За невеликий проміжок часу з початку нового року портфель гривневих ОВДП нерезидентів зменшився на 4 млрд. гривень, а валютних – на 220 млн. доларів. Вже зараз рівень курсу гривні у столиці до долара становить понад 28 гривень. Якщо геополітична ситуація не зміниться, тиск на місцеву валюту продовжуватиметься. Але за умови стабілізації загального становища гривню очікує зміцнення.

Причини зростання вартості долара у Києві

вартість долара у січні 2022 Київ

  1. Зростання ціни енергоносії. Останнім часом вартість нафти та газу значно зросла. Ціна за барель нафти збільшилася з 50 до 80 доларів, а ціна за 1000 кубів газу в ЄС перевищує 1200-1500 доларів. Оскільки Україна все ще залишається енергозалежною та імпортує енергоносії, такі зміни у цінах призводять до зростання курсу USD.
  2. Зниження вартості руди. Оскільки вартість руди знизилася до $112 за тонну (і це ще не найкритичніша оцінка), то скоротилися обсяги валютної виручки України за цією категорією. Також прогнозується, що рівень світового попиту на руду поступово падатиме, що негативно позначиться на гривні.
  3. Інфляція. У зв’язку з подорожчанням енергоносіїв собівартість української продукції, що постачається на експорт та продається на внутрішньому ринку, зростає. Вважається, що у першій половині нового року такий стрибок цін спровокує скорочення прибутковості багатьох економічних секторів. Відтак надходження до бюджету теж зменшуватимуться. Виробники будуть змушені підвищувати ціни на товари, через що можуть виникнути проблеми із реалізацією.

Які фактори можуть зміцнити гривню щодо долара

Незважаючи на те, що вартість долара в січні 2022 року у Києві значно зросла, є фактори, які можуть стримувати це зростання. Зміцнення національної валюти може статися за рахунок успішного розвитку IT-сектору та надходження валютного прибутку, стабільного припливу іноземних грошей від трудових мігрантів та великого обсягу золотовалютних резервів.

Також гривня буде стабільною за умови сприятливої ​​ситуації в агропромисловому секторі та зменшення боргових навантажень за рахунок співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Вигідний обмін доларів у Києві

Якою може бути вартість курсу обміну долара найближчим часом? Найімовірніше, іноземна валюта ще трохи подорожчає. Проте все залежить від змін в економічній та політичній сфері. Якщо вам потрібно здійснити вигідний обмін, звертайтесь за допомогою до компанії Money 24 в Києві. Ви зможете зафіксувати вартість USD онлайн та завершити угоду на найпривабливіших умовах. Для наших постійних клієнтів діють додаткові знижки.

Схожі публікації
Вплив локдауну на курс валют в Україні та прогноз на майбутнє від Money 24
Вплив локдауну на курс валют в Україні та прогноз на майбутнє від Money 24
3 Січня 2022

Останніми роками у всьому світі спостерігається нестабільна обстановка, пов'язана з пандемією. Залежно від епідеміологічної ситуації деякі країни ...

Які фактори впливають на курс долара сьогодні в Києві
Які фактори впливають на курс долара сьогодні в Києві
14 Травня 2021

Американська грошова одиниця - сама затребувана у світі. Нею користуються для здійснення самих різних валютних операцій, тому так важливо знати курс ...

Нові правила купівлі доларів для українців від НБУ
Нові правила купівлі доларів для українців від НБУ
13 Травня 2021

Національний банк України на своєму сайті опублікував новину 17 січня, що в Україні змінилися правила купівлі та продажу інвалюти. Тепер населення ...

Де обміняти валюту в Києві оптом
Де обміняти валюту в Києві оптом
13 Травня 2021

Практично все зіштовхувалися з обміном невеликої суми валюти. Вона необхідна для подорожей, оплати закордонних покупок і підготовки «фінансової ...