1

Вплив локдауну на курс валют в Україні та прогноз на майбутнє від Money 24

3 Січня 2022

Останніми роками у всьому світі спостерігається нестабільна обстановка, пов’язана з пандемією. Залежно від епідеміологічної ситуації деякі країни повністю закривають на локдаун. Інші держави просто запроваджують деякі карантинні обмеження. Усі ці дії впливають економіку, а також на валютні курси. Сьогодні пропонуємо поговорити про те, як змінилася фінансова ситуація останнім часом та який прогноз курсу валют в Україні складають експерти.

Як локдаун впливає на курс валют у Києві

Торік упродовж тривалого часу був жорсткий карантин. Через суворі обмеження багато підприємств не могли працювати в звичайному режимі, сектор торгівлі суттєво постраждав. Усе це призвело до ослаблення економіки. Відповідно, національна грошова одиниця трохи впала у ціні.

Але у 2021 році ситуація змінилася. Курси валют сьогодні в Україні стабілізувалися, бо формат локдауну змінився. Наразі вже немає таких суворих обмежень для бізнесу, як раніше. Багато компаній при виконанні певних умов можуть продовжувати вести свою діяльність у звичайному режимі.

На щастя, навіть незважаючи на нестабільну світову ситуацію, великої фінансової кризи вдалося уникнути. Експерти зазначають, що локдаун істотно не впливає на курс валют в Україні на сьогодні, тому найближчим часом не варто очікувати якихось серйозних змін.

Чинники, що впливають на валютний курс в Україні

Виділяють кілька ключових факторів, які зараз впливають на курс валют в Україні та прогноз щодо динаміки вартості грошових одиниць у найближчому майбутньому. До них належить:курси валют сьогодні Україна

  1. Купівля іноземної валюти. На сьогоднішній день обсяги купівлі доларів та євро серед українців значно скоротилися. Фінансові аналітики вважають, що така тенденція збережеться у найближчому майбутньому та дозволить підтримувати стабільну ціну гривні.
  2. Активізація експорту. Останнім часом ми спостерігали зростання вартості сільськогосподарської та металургійної продукції. Тому, експортуючи дані категорії товарів, у країну надходить більше інвалюти.
  3. Державні витрати із бюджету. Понад чверть усіх витрат припадає на останні місяці року. Якщо в цей період на рахунках Держказначейства є достатня кількість коштів для розрахунку за зобов’язаннями, на гривню чекає невелике послаблення.
  4. Опалювальний сезон. Якщо в Україні буде недостатньо запасів для опалення, потрібно буде імпортувати вугілля, щоб підтримувати роботу теплоелектростанцій. В цьому випадку на гривню очікує девальвація.
  5. Макроекономіка. Незалежно від інших обставин на валютний курс завжди впливає економічна ситуація. Вартість грошових знаків змінюється залежно від індексу споживчих цін, ВВП та ВНП, платіжного балансу, збалансованості бюджету, зовнішнього боргу та рівня зайнятості населення.

Прогнози валютних курсів у Києві на найближчий час

Якщо вас цікавить актуальний курс валют у Києві та прогноз на найближче майбутнє, компанія Money 24 з радістю поділиться інформацією. Згідно з офіційними даними від держави, у бюджеті на 2022 рік заплановано середньорічний курс 28,6 гривень за 1 долар. Також можливе невелике зростання до кінця року. За прогнозами від МВФ, ситуація виглядає більш оптимістичною, оскільки курс гривні до долара очікується на рівні 27,4. Щось середнє висловлює Міністерство Економіки, де вважають, що ціна долара по відношенню до гривні становитиме 28,5 UAH.

Якщо вам хочеться завжди залишатися в курсі останніх подій, відстежувати економічні зміни, а також проводити вигідні фінансові операції, звертайтеся в компанію Money 24 в Києві. Ми допоможемо з обміном валют, внутрішніми та зовнішніми грошовими переказами, а також заміною старих банкнот на нові.

Схожі публікації
Прогнози для економіки України у новому році: тенденції в динаміці курсу долара
Прогнози для економіки України у новому році: тенденції в динаміці курсу долара
25 Січня 2022

На сьогоднішній день економіку України не можна назвати стабільною. Причиною цього є міжнародні конфлікти, внутрішні зміни, а також пандемія та ...

Які фактори впливають на курс долара сьогодні в Києві
Які фактори впливають на курс долара сьогодні в Києві
14 Травня 2021

Американська грошова одиниця - сама затребувана у світі. Нею користуються для здійснення самих різних валютних операцій, тому так важливо знати курс ...

Нові правила купівлі доларів для українців від НБУ
Нові правила купівлі доларів для українців від НБУ
13 Травня 2021

Національний банк України на своєму сайті опублікував новину 17 січня, що в Україні змінилися правила купівлі та продажу інвалюти. Тепер населення ...

Де обміняти валюту в Києві оптом
Де обміняти валюту в Києві оптом
13 Травня 2021

Практично все зіштовхувалися з обміном невеликої суми валюти. Вона необхідна для подорожей, оплати закордонних покупок і підготовки «фінансової ...