1

Як формується курс долара на чорному ринку

15 May 2021

Нестабільне економічно-політичне становище України створює передумови для стрімкого розвитку чорного валютного ринку. Вигідний курс долара на чорному ринку, висока швидкість здійснення угод, можливість конвертації сум без обмежень змушує багатьох людей звертатися туди. Ми пропонуємо розглянути джерела формування курсу в неофіційних представників, а також переваги та недоліки такого роду операцій.

Які фактори впливають на курс USD на чорному ринку

курс долара Київ чорний ринок

Чорний ринок валюти багато в чому відображає економічну стабільність держави. Коливання курсу долара на чорному ринку фактично відбуваються за рахунок тих же факторів, що й в офіційних банківських установах. Однак можна виділити три найбільш істотні причини:

  1. Торговельний баланс – різниця між імпортом і експортом. Якщо в країну імпортується велика кількість закордонних товарів, це спричиняє відтік валюти, адже з іноземними продавцями потрібно розплачуватися в американській грошовій одиниці. Виходить, що імпорт перевищує експорт, і відбувається девальвація національних грошей. Саме така ситуація зараз характерна для України, тому курс долара в Києві на чорному ринку відрізняється нестабільністю.
  2. Економічні показники. Сюди варто віднести динаміку ВВП, інфляція та безробіття, ріст тарифів, роздрібні продажі. Нарівні зі зміною даних індикаторів відбуваються стрибки курсу долара до гривні на чорному ринку.
  3. Дії Національного банку України. Завдяки використанню різних методів грошової політики НБУ може навмисно підвищувати або знижувати вартість USD, що безпосередньо відображається на чорному ринку.

Плюси та мінуси обміну доларів на чорному ринку України

У банках і обмінних пунктах часто не виходить обміняти ту суму, яку необхідно. Якщо потрібно перевести велику частину гривні в американську валюту, доведеться ділити її на кілька частин і звертатися в різні установи. Також є варіант замовити інвалюту в банку заздалегідь, адже часто її просто немає в наявності. Це займає досить багато часу та сил, тому багато хто воліють купити долар на чорному ринку. Курсова різниця та обхід фіскальних служб – ще дві причини на користь неофіційного обміну доларів, тому що приватні особи звичайно пропонують більш вигідні умови.

Варто пам’ятати, що ви завжди ризикуєте в погоні за привабливим курсом долара на чорному ринку. У цій сфері працює безліч шахраїв, які хочуть попросту вас пограбувати. Але ще частіше зустрічається схема видачі фальшивих банкнот. Будьте обережні: обмінюючи суму, особливо велику, ви ризикуєте залишитися ні з чим. На даний момент за один долар на чорному ринку в Києві доведеться заплатити приблизно 27,95 гривень.

Вигідний обмін доларів на сервісі Money 24

Фахівці нашого сервісу рекомендують не ризикувати з операціями по обміну валют. Ми пропонуємо не менш вигідну ставку, чим курс долара на чорному ринку в Києві. У співпраці з нами ви користуєтеся масою привілеїв:

купити долар на чорному ринку

  • використовуєте широкий інструментарій сайту: ми пропонуємо всім бажаючим скористатися калькулятором для швидкої конвертації великих сум, а також переглянути актуальні крос-курси інвалют;
  • заощаджуєте особистий час: наші обмінники розташовуються в різних куточках Києва та працюють без вихідних;
  • одержуєте достовірні дані: на сайті представлена графічна динаміка руху різних грошових одиниць світу. Ця інформація корисна для оцінки ринкової ситуації та складання прогнозів.

Пам’ятайте: курс долара в Києві на чорному ринку може бути й вигідний, але безпечні та комфортні умови обміну забезпечує тільки лише сервіс Money 24.
Читайте також про курс долара в банках – за посиланням.

Схожі публікації
Комерційний курс валют
Комерційний курс валют
15 May 2021

Сьогодні складно знайти в Україні людини, яку би не хвилював комерційний курс валют. У більшості випадків люди, проходячи повз банк або обмінки, ...

По яких принципах формується курс валют у банках України
По яких принципах формується курс валют у банках України
15 May 2021

Сьогодні курс валют у банках України - актуальний для багатьох громадян нашої країни, оскільки від цього показника прямо залежить рівень цін на ...

Курс валют в обмінниках Києва
Курс валют в обмінниках Києва
15 May 2021

Сьогодні українці продовжують пильно стежити за курсом валют в обмінниках. Особливо це турбує тих, хто хоче зберегти свої накопичення та помножити ...

Як формується курс валют на чорному ринку
Як формується курс валют на чорному ринку
15 May 2021

Чорний ринок валюти – це стихійний ринок, що виникає тоді, коли державний не може забезпечити потреб населення в наявній валюті. Фінансові компанії, ...