Курс турецької ліри до гривні | Ліра до гривні в Києві

Купівля
3.0100
Продаж
3.6000
Обміняти
Крос-курси валютКупівляПродаж
EUR/USD 1.1880 1.1950
GBP/USD 1.3730 1.3800
USD/RUB 72.2200 74.7500
EUR/RUB 86.5700 89.1600
USD/PLN 3.7700 3.8600
EUR/PLN 4.5200 4.6000
Графік змін Курс турецької ліри до гривні | Ліра до гривні в Києві

Обмін турецьких лір на гривні в Києві на сервісі Money24

Туреччина – саме популярне місце призначення для українських туристів. Багато українців також відправляються туди, щоб заробити. Накопичену зарплату або суму, що залишилася після відпочинку, обов’язково захочеться витратити на батьківщині. Щоб поміняти гроші, буде корисно довідатися актуальний курс турецької ліри до гривні.

На даний момент ліра – єдина офіційна грошова одиниця Турецької Республіки. Емітентом грошової маси є Центральний банк країни. Він також публікує вартість ліри в еквіваленті інших інвалют на щоденній основі.Курс турецької ліри до гривні Києв

З історії турецької валюти

На момент появи ліри в 1844 році Туреччина була Османською Імперією. У цей період попередню грошову одиницю «курку» не вивели з обігу, тому що нею розмінювали ліри. До початку 1880-х їхня вартість була зафіксована по відношень до золота й срібла.

Через гіперінфляцію наприкінці 1990-х номінал купюр доходив до двадцяти мільйонів, а котирування істотно мінялися щодня. В 2003 році, разом зі стабілізацією економіки, була випущена нова серія банкнот з «відрізаними» шістьма нулями. Всього було випущено дев’ять серій паперових грошей, однак зараз в обороті дійсна тільки остання з них. На сьогоднішній день в обороті перебуває 6 видів монет і 6 видів купюр різного номіналу.

Дизайн сучасних банкнот має кілька особливостей:

 1. На передній частині кожної з них намальований Мустафа Кемаль Ататюрк. Він був першим президентом Турецької Республіки і важливим політичним діячем країни;
 2. На задній частині зображуються портрети різних відомих особистостей – математиків, архітекторів, письменниць, музикантів. У міру збільшення номіналу віддаляються роки життя діячів мистецтва;
 3. Чим крупніше номінал паперової купюри – тим більше її довжина та ширина. Вони також відрізняються розцвіченням;
 4. Від шахрайських підробок купюру захищають голографічна стрічка, водяний знак і опуклі цифри.

Від чого залежить курс TRY/UAH

Обмін ліри на гривні КиєвНаприкінці 1930-х років турецьку грошову одиницю намагалися прив’язати до фунта стерлінгів. Спроба виявилася невдалою через девальвацію фунта. Аж до 1936 року її вартість залежала від французького франка. Коли Туреччина приєдналася до МВФ, ціна місцевих грошей визначалася стосовно американського долара.

Зараз ліра – вільно конвертована валюта, а фахівці відносять її до нестабільної. Це пов’язане з тим, що курс залежить від:

 • рівня інфляції;
 • положення на міжнародному фінансовому ринку;
 • суверенного кредитного рейтингу;
 • ВВП і політичної ситуації в країні.

На сьогоднішній день турецька ліра до гривні дорівнює ледве більше 5 UAH. За сто лір можна одержати 18 євро або 21 долар. І хоча у великих містах Туреччини в багатьох ресторанах, готелях і магазинах можна розплачуватися євро і доларами, все-таки краще мати при собі місцеві гроші.

Де обміняти турецькі ліри в Києві

обміняти гривні на турецькі ліри в КиєвіТурецька ліра не дуже поширена, тому далеко не кожний банк і обмінний пункт зможе запропонувати послуги з конвертації даної валюти. Обмінюючи її в приватних осіб, ви ризикуєте наткнутися на підробку. Звертаючись до сервісу Money24, ви зможете уникнути ризику та скористатися всіма нашими перевагами:

 • заощадити час: на сайті відображаються крос-курси, їх не потрібно розраховувати самостійно. Також можна подивитися котирування рідко використовуваних валютних одиниць;
 • довідатися достовірну інформацію: динамічні графіки росту та падіння цін на світові валюти допоможуть зорієнтуватися в поточній ситуації на ринку. Для зручності ви можете вибрати потрібний часовий інтервал;
 • здійснити обмін у будь-який момент дня й ночі: ми працюємо 24/7, більше немає необхідності бігати по місту в пошуках відкритого обмінного пункту.

Якщо ви шукаєте самі вигідні пропозиції ліра до гривні, користуйтеся сервісом Money24!

Послуги від Money 24/7

У сферу послуг нашої компанії входить допомога в реалізації операцій в сегменті валютного ринку, а також кольорових металів. На всі питання, що стосуються даного напрямку, наші менеджери готові відповісти максимально детально і доступно.

Грошові Перекази по Україні
Скористатися
Міжнародні Перекази
Дивитися
Обмін електронних валют
Перейти
Найближче відділення Money 24/7

Виберіть найближчий пункт обміну валют:

Як дістатися

Метро Площа Льва Толстого

Пн-Пт 09:00 - 20:00, Сб 10:00 - 18:00, Нд - вихiдний

ПОКАЗАТИ НА МАПІ